NANOMEBRANE Rockway

ROCKWAY Nanomebrane story

 

Už při prvním zachycení slova nanovlákno, tady vyrobeného v Liberci, jsem zbystřili. Když jsem na začátku roku 2016 kontaktovali firmu Nanomebrane, která používala nanovlákna z Liberce pro své látky, ještě neměli vhodnou látku pro naše účely. Na konci roku už ji měli, ale měli už taky firmu které ji budou dodávat.. takže smůla. Jenže mi to nevzdali, na začátku roku 2017 to bylo jinak. Oni chtěli vzorky látek ale nic dál už se nekonalo.. takže jsem si mohli plácnout my. Hned objednávám první vzorky látek a hned šijeme první komplet pro naše testovaní.. to je jaro 2017.

A co že je to za zázrak.. nebo, co že je na tom tak zajímavého?

Tak především NANOVLÁKENNÁ MEMBRÁNA

Díky unikátní nanovlákenné struktuře s průměrem vláken do 150 nm má nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE na 1 cm2 o 25 % více pórů než mikroporézní membrány a díky tomu je schopna docílit unikátních vlastností, kterým nemohou konkurovat žádné jiné membrány na světě. Není tajemstvím, že nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE je velmi podobná lidské pokožce a díky tomu se může pochlubit extrémně vysokou paropropustností, neboli schopností odvádět tělesnou vlhkost od pokožky člověka do vnějšího prostředí. Paropropustnost dvouvrstvého laminátu s nanovlákennou membránou je od Ret 0,89. Navíc je nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE 100% větruodolná s extrémní hydrostatickou odolností.

Tak tohle zní zajímavě, ale funguje to opravdu tak ?

První komplet jsem osobně testoval cca 7měsíců, velice intenzivně, za všech podmínek, někdy i dost extrémních, co se týče moto použití. Velmi těžký offroad, bahno, no hodně bahna.. byly v tom nejen naše amatérské rally co jezdíme, bylo v tom najíždění Krocana, což je několik výkendu v offu, byla v tom silniční dovolená, byla v tom Ukrajina (hard core Enduro :-D) prostě jsem v ničem jiným nejezdil. No najel jsem okolo 5tis km. Protože se mi to líbilo. Nepotil jsem se, o hodně méně jsem používal letos dres. Možná i záměrně aby si to vyzkoušel, nevím. Když bylo potřeba byl jsem v suchu.. to jsem si užíval.. hlavně na Ukrajině když nám pršelo vodorovně, silný vítr k tomu. A co jsem si všiml, já byl pořád nějaký nezvykle čistý. .-D

Nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE je nejen vysoce hydrofobní, díky čemuž má tak vysoký vodní sloupec, ale navíc je vysoce oleofobní. Na povrch nanovlákenné membrány NANOMEMBRANE je nanesena tenká vrstvička nanočástic, čímž se vytvoří tzv. lotosový efekt, který zabraňuje znečištění unikátních pórů a tím zabraňuje zhoršení excelentních vlastností nanovlákenné membrány NANOMEMBRANE. Navíc ta samá technologie je použita i na vrchní tkaniny a pleteniny, ke kterým je nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE nalaminována a díky tomu nejen nečistoty nemají šanci ulpět na povrchu tkaniny či pleteniny.

Takže materiál se osvědčil. Navíc je lehký, tenký, prostě příjemný. Pro první řadu našich kompletů jsme zvolili trilaminát s parametry: vodní sloupec 23 000mm (Goretex Pro Shell má 28 000mm) což jsou hodnoty naprosto převyšující běžné potřeby. Ale co je nejdůležitější a to je parametr prodyšnosti Ret: 3,5 Pa.m2.W-1 (Goretex Pro Shell má 5). Zde platí čím menší Ret tím lepší prodyšnost. Goretex Performance Shell má 6. Vidíte, že se nebojíme s porovnáním s tím nejlepším co se používá.

Není to Cordura. Ne není. Přesto se to nikde neprotrhlo, neprořízlo, žádné větvě, ostružiny tomu nevadí. A kde je potřeba tak jsme to vyztužili. Třeba celá vnitřní strana od kolen dolů je kůže. Offrouďáci nejlépe vědí kde kalhoty nejvíce trpí. Spoustě lidí vadí Cordura pro svou tuhost, těžkost. U trilaminátu se tyto vlastnosti násobí. My jsem vyšli z materiálu určeného pro outdoor a army, tedy se zvýšenou odolností, ale hlavně s dobrým parametrem Ret a vysokým vodním sloupcem.

Samozřejmě velký důraz na ventilaci, pohodlí, skladnost. Jezdím v chráničové košili, používám Ortemu, takže pokud je hezky a hodně teplo, bundu bez chráničů zmačkám pod síťku nebo do rolky, a zabere fakt málo místa. Do 20l rolky se mi vejde jak bunda tak kalhoty a ještě lahev s 2l piva, crocsy a buřty.

Chrániče ve standartu budou Level 2. Možno použít volitelně D3O nebo Forcefield.

Cena: Bundy z laminátů (goretexových) se pohybují od 20tis do 30tis CZK. Kompletů 40 - 50tis.

Bunda Nanomebrane Rockway 11 999,-Czk

Kalhoty Nanomebane Rockway 7 999,-Czk

Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena.
Web funguje na systému Shoptet. Grafiku vytvořil a implementoval Tomáš Hlad.