Spojková páčka MIDWEST MOUNTAIN Engineering B2C - Brembo

Kód: B2C
2 590 Kč / ks 2 140 Kč bez DPH
Objednáme pro Vás

Spojková páčka MIDWEST MOUNTAIN Engineering - nahrazuje páčky spojky Brembo

Detailní informace

Detailní popis produktu

Myšlenka a proč vlastně tyto páčky vznikly?  Potřeba je matkou všech vynálezů a tady bylo potřeba ovládat spojku menší silou, neunavit se. 

Ale jak vznikla ta potřeba?  Kamarád a spolujezdec autora patentu, byl postižen psoriatickou artritidou, což je chronický a bolestivý zánět kloubů. Podařilo se sice dosáhnout pomocí injekcí stavu kdy se to přestalo zhoršovat, ale jízda na motorce byla nemožná, ovládání spojky nebylo možné, natož na úrovni na kterou byl Jerry zvyklí. Něco se muselo změnit. 

Začali jsme diskutovat o způsobech, jak snížit síly spojky. Jerry koupil pro svůj starý KTM 200 hlavní válec s menším průměrem a já jsem na svůj YZ250 let dal páku Raptor prodávanou společností MSR. Bylo potřeba myslet, musí existovat mechanický způsob, jak udělat totéž pro hydraulickou spojku, jakou udělal Raptor pro lankovou spojku. Ručně jsme vyrobili několik prototypů, abychom se mohli vydat na místní trailovou jízdu, a našli jsme několik testovacích jezdců aby je vyzkoušeli. Fungovaly dostatečně dobře, že jeden muž, který stiskl páčku, se zeptal, zda je ve skutečnosti spojena se spojkou!

Patent jsme obdrželi v roce 2011 a páky prodáváme již více než 10 let. Dodali jsme naše výrobky téměř do každé země na světě!

Bylo to vymyšleno pro Enduro KTM a ale jde použít na Husaberg, Husqvarna, Beta, Sherco, TM a hlavní výhodou je 50% redukce potřebné síly na ovládání páčky. Což znamená méně únavy, delší vydrž a bezpečnější jízdu. 

„Krátká“ délka páky umožňuje ovládání jedním nebo dvěma prsty, které vám umožní stisknout páku k tyči, aniž byste uvolnili sevření ostatních prstů. V závislosti na použité montážní poloze můžete v případě potřeby dokonce stisknout 3 prsty. Koule na konci páky splňuje požadavky bezpečnostních pravidel AMA a poskytuje pohodlnou polohu úchopu pro vaše prsty; Pomáhá také zabránit náhodnému uvolnění při projíždění nerovného terénu vysokou rychlostí. Šířka páky rozděluje kontaktní tlak na větší povrch vašich prstů a snižuje koncentrace zátěže, které vyvolávají puchýře.

Spojkový páčka B2C vhodná pro tyto aplikace

 • KTM ’16-20 125/150 SX/XC/XCW 
 • KTM ’06-20 250/300 XC/SX/XCW/EXC/6D 
 • KTM ’11-20 350 XCF/XCWF/EXCF/SXF/6D  
 • KTM ’09-10 400 XCWF/EXCF  
 • KTM ’07-20 450 XCF/SXF/XCWF/EXCF   
 • KTM ’12-20 500 XCFW/EXCF/6D  
 • KTM ’08-11 530 XCFW/EXCF   
 • Husqvarna ’14-16 125-501 TE/TC/FE/FC (except ’16 FC & ’16 TC 125) 
 • Husaberg ’11-14 125-570 FE/FX/TE
 • Beta ’10-20 All Models 
 • Sherco All years and all models with Brembo clutch master cylinders
 • TM '08-20 All models with Brembo clutch master cylinders

Doplňkové parametry

Kategorie: Páčky, řadičky, brzdy
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: