Enduro cestovaní - moto do 130 kg? Tak to bych chtěl.

Tak jsem dospěl k názoru - že to zkusím realizovat. 

Dlouho nosím v hlavě myšlenku. No snad je jich tam více, ale tahle mě fakt baví. Rád cestuji, rád cestuji offem. Baví mě ta volnost, to nemuset se řídit semafory a pravidly na silnici. Zastavit kde chci a vidět věci co ze silnice fakt neuvidíš. Však víte a asi znáte. Mám velice dobrou motorku, asi jednu z nejlepších co lze na tento druh cestovaní mít. KTM SuperEnduro je špica.  Však si ji zkus někde sehnat. 

Ale jak jsem psal, mám myšlenku. Zkusit to lehčeji, prostě na lehčí motorce. A na co ji chci? Ne abych dojel k Bajkalu ( i když to bych rád) ale abych zvládl týden nebo dva v Rumunsku, Ukrajině, Albánii, Bosně. Abych neřešil během té doby servis, aby uvezla mě a stan, spacák... a abych neřešil každých 100km kde vzít benzín... no prostě abych toho ohledně motorky řešil na dovolené co nejméně. 

Moje nastavené parametry jsou takové:

  1. váha okolo 130kg
  2. nádrž aspoň 12-14l (dojezd 200-300km)
  3. servis (olej+filtr) 1000km + (enduro cestovního stylu v terénu)
  4. plně nastavitelný podvozek, zdvihy 280mm+
  5. staří - ideálně novou, se zárukou, neřešit aspoň pět let opotřebení, dráty, kontakty...
  6. cena - chci se vejít do 180tis. 

A jak jsem zatím daleko? No zatím jsem vyloučil motorky typu KTM 690, 790, HQ 701, AJP PR7 - a přitom jsou to všechno skvělé motorky. Ale nesplňují mé parametry a to hlavně váha a cena. To už mi přijde že na SE tolik neztrácím abych to řešil takto. 

Ale něco už v oku mám, a jakmile budu mít první poznatky tak to sem napíšu. 

A co by jste mi doporučili vy, máte nějakou která by mohla mé požadavky splnit? 

×

Splátková kalkulačka ESSOX